Michal Viewegh ruzickajan

Michal Viewegh

Michal Viewegh je současný žijící autor, jeden z nejúspěšnějších. Říkal o sobě, že byl jediný český autor, který se uživil jen psaním.

Narodil se v roce 1962 v Praze. Studoval filozofickou fakultu, vystudoval učitele češtiny. Věnoval se práci učitele rok, ale zjistil že to není pro něj a pak se věnoval dále jen psaní. Bydlí na sázavě, kde také strávil dětstvý a teď tam má dům.

V roce 2012 se mu stala mu závažná srdeční nehoda. (Praskla mu aorta) Po té příhodě napsal knihu o tom, co se mu stalo. V knize popisoval jak šel nakoupit a nevěděl, co má koupit. Popisuje, jaké to je když z úspěšného života je najednou všechno utnuto a on je pak neschopný se o sebe postarat. Jeho situace se ale lepší.

Pomohlo mu to uvědomit si, co je důležité: „Dívám se do zahrady a najednou se vnitřně zklidním a připomenu si, že 90 procent lidí s prasklou aortou nepřežije. Už nesleduju kritiku, bulvár ani politiku. Nenakupuju, nic nesháním.”

Je to skvělý vypravěč a umí popisovat dobře postavy. Je použita zajímavá slovní zásoba, ale kritika mu vytíká povrchnost.

Každý rok se vydává jedna jeho kníha. V jeho knihách je mnoho autobiografických risů.

Jeho díla jsou např.: Účastníci zájezdu či Báječná léta pod psa (obě díla byla zfilmována)

Komentáře

komentářů

Autor

Jan Ružička

Pracuji v marketingu, dělám a starám se o weby, SEO, vymýšlím reklamy a mnoho dalšího. Více informací o mně naleznete na mém profilu na Linkedin.com.