Antoine de Saint

Antoine de Saint-Exupéry

Antoine de Saint-Exupéry je francouzký spisovatel a letec, autor jenž napsal Malého prince.

Antoine de Saint-Exupéry pocházel ze šlechtické rodiny. Narodil se v roce 1900 v Lyonu. Již od mala chtěl být letcem. Navštěvoval církevní školu, protože ho nepřijali do námořní akademie. V roce 1921 ho přijali do dílen k leteckému oddílu ve Štrasburku.

Po dlouhém výcviku se konečně stal letcem, ale za nedlouho měl nehodu, při které si poranil hlavu (prasklá lebeční kost). Často cestoval, pracoval pro různé letecké společnosti, několikrát havaroval. Exotické destinace mu posloužili později jako předlohy k jeho dílům.

V roce 1923 začal pracovat jako úředník, to ho moc nebavilo a tak začal psát. Jeho první knížka je Letec. Malý princ vznikl v roce 1943, za druhé světové války, kdy byl v exilu, v Americe. Psal ho v nejhorších chvílých svého života a utíkal tak před realitou. Odcestoval potom do Afriky. Vrátil se do záloh armády. Chtěl ale létat a tak v roce 1944 odstartoval někde v Korzice do boje, z něhož se nikdy nevrátil. Jeho tělo a trosky letadla se nikdy nenašli.

 

Komentáře

komentářů

Autor

Jan Ružička

Pracuji v marketingu, dělám a starám se o weby, SEO, vymýšlím reklamy a mnoho dalšího. Více informací o mně naleznete na mém profilu na Linkedin.com.